Żele wspomagające poczęcie – gdy marzysz o dziecku

Specjaliści mawiają, że w przypadku par starających się o dziecko, kilka miesięcy a nawet rok prób to norma. Wiele kobiet jednak nie chce tyle czekać i na różne sposoby stara się przyśpieszyć moment poczęcia.
 

Jeśli twój ginekolog zapewnia cię, że nie widzi ze strony twojego organizmu przeciwwskazań do zapłodnienia i żebyście z partnerem cierpliwie próbowali dalej – róbcie to, wspomagając jednocześnie wasze próby za pomocą pewnej prostej i niekłopotliwej metody. Sięgnijcie po żele wspierające poczęcie.


W sprzedaży jest obecnie szeroka oferta różnego typu intymnych produktów nawilżających. Jednak nawilżenie pochwy, uzyskane przy pomocy wielu z tych preparatów, ma często niewiele wspólnego z naturalnym nawilżeniem za pomocą tak zwanego płodnego śluzu, który ułatwia poczęcie. Tylko nieliczne żele mają skład, który faktycznie sprzyja zajściu w ciążę, nie szkodząc jednocześnie plemnikom. Do preparatów godnych polecenia należą żele Conceive Plus oraz Pre-Seed.


O ich skuteczności oraz specyfice działania przeczytasz więcej w artykule na blogu poświęconym tematyce ciąży i narodzin – Twój Poród.

 

2015-02-25


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu