Zamiast repelentu - skarpetki przeciw komarom

Przędza bambusowa i nasączenie w specjalnej apreturze sprawia, że zwykła część garderoby - skarpetki mają działanie antyzapachowe. Tym samym skutecznie zlikwidowany jest zapach ludzkiego potu, który tak bardzo przyciąga komary.

Tak właśnie działają Skarpetki Mosquito Stop. Wykonano je w 80% z przędzy bambusowej, a nasączone są apreturą szwajcarskiej firmy Sanitized®. Zapewnia to pożądany efekt – eliminacje bakterii i działanie antyzapachowe.


Te i inne właściwości sprawiły, że skarpetki Mosquito Stop zdobyły liczne nagrody na targach medycznych, m.in. I nagroda w konkursie na najlepszy produkt medyczny na targach „Diabetica Expo 2011”.


Czytaj więcej: Nowy sposób na komary – skarpetki Mosquito Stop
 

2012-06-21


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu