Wyprawka dla noworodka na upały

Podczas upałów szczególną ochronę należy zapewnić osobom starszym i cierpiącym na przewlekłe choroby oraz choroby serca – tak informują standardowe komunikaty prasowe o zdrowiu. Mniej uwagi poświęcają niemowlętom i noworodkom, a one również inaczej niż dorośli znoszą upały.

Obecnie sklepy dla dzieci oferują rodzicom wiele gadżetów i funkcjonalnych produktów przydatnych w codziennej opiece. Już na etapie kompletowania wyprawki dla noworodka, który ma urodzić się latem, warto uwzględnić, że jego system termoregulacji nie jest w pełni wykształcony. Dlatego tak ważne jest odpowiednie okrycie noworodka, do czego najlepiej służy duża muślinowa pielucha.


O tym, jak opiekować się najmłodszymi i co powinno znaleźć się w letniej wyprawce informuje parentingowy blog Koko&Collette - Mamy na Relaksie.

2014-07-16


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu