Jajka

Uczulenie na jajka to druga najczęściej występująca alergia. Spotykana zwykle u dzieci, można z niej wyrosnąć. Alergenem jest białko z białej części jajka.

Przy stwierdzeniu tej alergii zaleca się unikanie wszystkich produktów zawierających jajka, jak również spożywanie jaj innych ptaków.

 

Składniki, na które trzeba uważać to: jajka, globulina. Potrawy, których należy unikać to te z dodatkiem majonezu, mięsne pieczenie, pieczywo, sosy sałatkowe, bezy, pianki, kremy i niektóre zupy.

 

Alternatywą do jajka mogą być własnoręcznie wykonane mikstury wg następujących przepisów:

 

- 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 łyżka wody, 1 łyżka octu

- 1 łyżeczka drożdży rozpuszczonych w ¼ szklanki ciepłej wody

- 1 ½ łyżki wody, 1 ½ łyżki oliwy, 1 łyżeczka proszku do pieczenia

- 1 paczka żelatyny i 2 łyżki ciepłej wody

 

2010-06-20


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu