Ulewanie u niemowląt

Objawem refluksu, czyli niedorozwoju mięśnia zwieracza przełyku u niemowląt, jest ulewanie pokarmu. To często dolegliwość w pierwszym roku życia.


Pediatra zaleca wówczas zmianę podawanego pokarmu lub uzupełnie diety malucha mlekiem antyrefluksowym. Dobrze dobrane mleko na ulewanie powinno gęstnieć w żołądku malucha, co zapobiega cofaniu się dopiero co spożytego pokarmu. Ale to nie wszystko, gdyż powinno również być lekkostrawne oraz zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze i budulcowe.


Mleko Humana AR spełnia te kryteria, dodatkowo jest produktem bezglutenowym. Co ważne dla rodziców niemowląt ze skłonnością do ulewania, Humana AR jest dobrze tolerowana.
 

2012-03-16


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu