Syndrom Brugada

Syndrom Brugada jest to choroba genetyczna. Polega na występowaniu napadowych zaburzeń rytmu serca o typie częstoskurczu komorowego u pacjentów. Najczęściej Syndrom Brugada dotyka osoby między 20 a 40 rokiem życia.

Zaburzenie to może ustąpić samoistnie lub przejść w migotanie komór, co może doprowadzić do nagłego zatrzymania krążenia i do śmierci.

Objawy Syndromu Brugada:
- omdlenia
- zatrzymanie krążenia z powodu migotania komór, najczęściej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego

Chorobę wykrywa się badaniem EKG i badaniem EPS (poprzez wprowadzenie elektrod do serca). Leczenie Syndromu Brugada polega na wszczepieniu kardiowertera-defibrylatora. Działa on podobnie jak rozrusznik tzn. pobudza serce do pracy za pomocą impulsów elektrycznych.

 


2010-09-03


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu