Sposoby na kolkę niemowlęcą

Żywienie dziecka lekkostrawnym pokarmem, który nie powoduje twardych stolców i tendencji do wzdęć - to ważny sposób zapobiegania kolce niemowlęcej.

Rodzice szukający skutecznych sposobów na kolkę powinni pamiętać, że jej powody mogą być różne. Na bolesne skurcze objawiane płaczem może wpływać jedna przyczyna – np. ciężkostrawne mleko modyfikowane jak i kilka, które się nakładają np. niedojrzały jeszcze układ pokarmowy.


Dlatego nowoczesne metody leczenia kolki niemowlęcej powinny to uwzględniać. Rodzice bardzo chętnie sięgają po metody sprawdzone i praktykowane od wielu lat, podczas gdy można lekarzy pytać o to, co w tej chwili ma do zaoferowania współczesna medycyna.

2012-09-27


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu