Spalaj kalorie kiedy śpisz

Kalorie spalane są nie tylko podczas wysiłku fizycznego. Możesz także chudnąć podczas snu, brania prysznica, a nawet sms'owania. I to bez stosowania męczących diet czy ćwiczeń fizycznych.

Już wiemy, że walka o smukłą sylwetkę trwa przez całą dobę. W końcu kalorie spalane są nawet, gdy wystawiasz rano głowę spod kołdry albo gdy nieprzytomnie patrzysz za okno i widząc deszcz dochodzisz do wniosku, że nie ma jednak sensu wstawać.
 
Wracasz do łóżka, szukając najwygodniejszej pozycji i ponownie zasypiasz. Właśnie spaliłeś 20 kalorii. Czyli tyle, co płaska łyżeczka cukru. 8 godzin snu to około 500 kalorii, które odeszły w niepamięć! A musisz wiedzieć, że nie tylko sen pochłania z naszego organizmu kalorie. 
 
Na pewno każdy lubi słuchać muzyki. Wpływa ona korzystnie na nasze samopoczucie. Ale nie tylko. Na pewno słuchasz swoich ulubionych wykonawców jadąc do szkoły, siedząc w domu czy na imprezach. Wystarczy więc, że przesłuchasz całą płytę, to znaczy minimum czterdziestominutowy krążek, a spalisz 21 kalorii! Jeśli dodatkowo urozmaicisz czas podrygując w takt swojej ukochanej muzyki lub nawet spróbujesz do niej zatańczysz, spalisz jeszcze więcej kalorii. Od teraz słuchanie muzyki powinno nabrać dla ciebie nowego znaczenia.
 
Zimą też możesz chudnąć i jednocześnie świetnie się bawić. Znajomi zaprosili cię na kręgle? Niecała godzina gry, to aż 187 spalonych kalorii. A wystarczy tylko rzucać kulą i śmiać się do rozpuku. Jeśli lubisz jeździć na łyżwach, to na pewno ucieszy cię fakt, że godzina takiej przyjemności pozbywasz się około 390 kalorii! I to bez większego wysiłku.
 
Jak wiadomo zimna woda zdrowia doda. A utrzymywanie higieny jest bardzo bardzo. Weźmy na przykład prysznic. Większość z nas bierze go codziennie, czasem dwa lub więcej razy na dzień. Kilka minut takiej kąpieli, to 122 kalorie mniej. Dodatkowo możesz zastosować naprzemienny strumień wody, co ujędrni skórę i poprawi krążenie krwi. 
 
Jeśli chcesz do kogoś zadzwonić, to raczej zmienisz zdanie, kiedy dowiesz się, że napisanie wiadomości SMS powyżej 30 znaków, pozwala spalić 40 kalorii. Możesz się w ten sposób umówić na spacer na świeżym powietrzu, który dotleni twój mózg. 30 minut chodzenia odejmie ci 96 kalorii. Dodatkowo jeśli się śmiejesz pracują mięśnie brzucha. Samo zdrowie!
 
Tak więc każda wykonywania w ciągu dnia i nocy przez nas czynność sprawia, że pozbywamy się kalorii i chudniemy. Wystarczy po prostu wykonywać dużo czynności, a szczupłą sylwetkę uzyskamy bez większego wysiłku.
 

2013-09-08


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu