Przeczytaj, zanim pójdziesz do lasu

„Musisz tu przyjść” śpiewa o lesie Kasia Nosowska. Do tego, że spacer po lesie to świetny relaks, nikogo nie trzeba przekonywać. Co zabrać ze sobą, aby leśny spacer zakończył się bez przykrych niespodzianek?

Czy w tym lesie są kleszcze? Jeśli zadajesz takie pytanie przed wyprawą w nieznane tereny, to całkiem słusznie. Ale jaka by nie padła odpowiedź, należy zawsze być czujnym. Obszary, na których występują kleszcze to lasy liściaste i mieszane. Można je także spotkać na łące i w gęstych zaroślach, np. wśród paproci. Tereny epidemiczne, a więc takie, gdzie odnotowuje się wzrost zachorowań na choroby odkleszczowe, to województwa mazurskie, warmińskie i podlaskie.

Sposób na kleszcza – Mosbito TIC - OFF

Jeśli po spacerze stwierdzisz, że pasożyt próbuje zadomowić się na Twojej skórze (sprawdź zwłaszcza zgięcia łokci, pachwiny i miejsca pod kolanami) usuń go w bezpieczny sposób. Np. przy pomocy preparatu na kleszcze w aerozolu – Mosbito TIC – OFF. Do zestawu dołączona jest pęseta, którą wyjmiesz zamrożonego na śmierć pajęczaka. To nietoksyczny i bezbolesny środek, rekomendowany przez Stowarzyszenie Chorych na Boleriozę. Warto zawsze mieć go pod ręką, gdyż jeden zestaw może posłużyć do usunięcia nawet do 20 kleszczy.

Skarpetki Mosqito Stop – przeciw komarom i kleszczom

Przed wyjściem do lasu warto się odpowiednio ubrać. Najlepiej jeśli zasłonisz jak największą powierzchnię ciała, co zwiększy ochronę przed kleszczami, komarami i meszkami. Na leśne spacery świetnie sprawdzą się specjalne skarpetki Mosqito Stop, które dzięki antyzapachowemu działaniu dają zabezpieczenie przeciw komarom i kleszczom i zniechęcają je do kąsania w dolne partie nóg.

Mosbito - Plastry na komary, opaski na komary

Naturalną ochronę i komfort spacerów bez konieczności ciągłego spryskiwania dadzą plastry na komary i opaski odstraszające komary Mosbito nasączone olejkiem lawendowym. Do wyboru są także produkty Mosbito Natura z olejkiem Citronella. Są one polecane ze względu na wygodę użycia i bezpieczeństwo zwłaszcza dla dzieci. Starszaki mogą nosić opaskę odstraszającą komary na nadgarstku, a na ubranie lub wózek maluszków można przykleić plastry przeciw komarom.


Mosbito TIC – OFF, całą gamę produktów Mosbito oraz Mosbito Natura, jak również Skarpetki Mosquito Stop znajdziesz w e sklepie – drogeria zdrowie.pl

 

Na zdjęciu: piękny las w okolicy Augustowa, źródło: M.G.
 

2012-06-25


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu