Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej

Nawracająca opryszczka wargowa to duży kłopot medyczny, estetyczny i psychiczny. Warto ją leczyć, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy.

Według szacunków ok. 30% populacji jest nosicielem wirusa opryszczki. Wirus ten może być uśpiony, może też uaktywnić się tylko raz. Niestety u znacznej grupy osób opryszczka wargowa ma charakter nawracający.

Objawy opryszczki
 

Jej objawy można dość łatwo rozpoznać. Pierwszy z nich to specyficzne pieczenie, a następnie pojawia się ból, swędzenie i zaczerwienienie. Kolejnego dnia tworzą się pęcherzyki wypełnione przeźroczystym płynem, zawierającym wirusy opryszczki. Ostatni etap opryszczki wargowej to wytworzenie się strupków, które odpadają nie pozostawiając śladów. Cały cykl trwa ok. 7 dni.
 

Herpotherm - urządzenie na opryszczkę wargową
 

Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy opryszczki na ustach warto sięgnąć po środki zapobiegawcze, które powstrzymają dalszy proces. Do tej pory najczęściej stosowane były żele i kremy. Dla osób cierpiących na nawracające opryszczkowe zapalenie jamy ustnej świetnym rozwiązaniem jest urządzenie na opryszczkę wargową, które zabija wirusy opryszczki i hamuje powstawanie opryszczki wargowej. Herpotherm generuje ciepło o ściśle określonej temperaturze, które jest koncentrowane na końcówce urządzenia. Zbudowana jest ona ze złota najwyższej próby, które dodatkowo wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego.
 

Skuteczność potwierdzona w badaniach klinicznych
 

Urządzenie na opryszczkę jest małe i wygodne w zastosowaniu (ma wielkość pomadki do ust). Przynosi natychmiastowy efekt, a jego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych przeprowadzonych przez niemieckich specjalistów. Zastosowane przy pierwszych objawach opryszczki zwalcza również przykre dolegliwości jak ból, zaczerwienienie i świąd.
 

Urządzenie może być również alternatywą do długotrwałego zażywanie tabletek przeciwwirusowych, do czego często zmuszone są osoby z uporczywie nawracającą opryszczką wargową.
 

2012-05-18


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu