Moda na zdrowie

Od pewnego czasu ludzie zwracają coraz częściej uwagę na ilość przespanych godzin, zdrowe i wartościowe odżywianie się, a także wzmożoną aktywność fizyczną. Zdrowy tryb życia stał się modą, stylem życia współczesnego człowieka.

Od jakiegoś czasu na naszej planecie ludzie miłują sobie zdrowie. Zdrowy tryb życia stał się popularny, można wręcz powiedzieć, że modny. Jeszcze nie tak dawno ludzie mało spali, odżywiali się głównie w barach szybkiej obsługi, gdzie wszystkie potrawy zawierają dużą ilość soli i są smażone na głębokim, starym tłuszczu i nie uprawiali żadnych aktywności sportowych.
 
Zdrowy tryb życia kojarzył się każdemu raczej z osobami, które chcą zrzucić parę kilogramów albo osobami, które z powodu złego stanu zdrowia muszą przejść na dietę. Dzisiaj te stereotypy się rozmywają, a co raz więcej ludzi wybiera zdrowie, jako styl życia.
 
Zdrowy tryb życia to dziś nowa filozofia. Nie jest to związane wyłącznie z dietą na odchudzanie, tak jak może ci się wydawać. Chodzi tu o podejmowanie świadomych, dobrych dla naszego organizmu wyborów. Dieta też w to chodzi, ale bardziej, jako zmiana rzeczy w jadłospisie na nowe zdrowe i bogate w wartości odżywcze.
 
Zdrowy tryb życia, to zamiana starych, złych nawyków na nowe - zdrowe i korzystnie wpływające na twoje samopoczucie oraz kondycję fizyczną. Oprócz zmian w żywieniu jest to także propagowanie mnóstwa rodzajów aktywności fizycznych, które stymulują w pozytywny sposób twój umysł i oczywiście rzeźbią ciało. Zmiana trybu życia, czyli inna dieta i wprowadzenie do planu dnia treningów może zdziałać cuda.
 
Jak zmienić swoje życie?
 
Jak to zrobić? Po pierwsze zmień nawyki żywieniowe. Głównie chodzi o to, żebyś nie zatruwał swojego organizmu fast-foodami, słodyczami i gazowanymi napojami, Wprowadź w codzienną dietę więcej warzyw i owoców zamiast słodkości oraz pij dużo wody.
 
Jedz co 3-4 godziny, dzięki czemu  twój żołądek będzie lepiej trawić pokarm. Do tego zacznij uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Jeżeli nie przepadasz za wzmożonym wysiłkiem, to nie ma problemu!
 
Idź raz w tygodniu na basen ze znajomymi albo naucz się grać w kręgle, to wystarczy. Każdy ruch jest zdrowy. Warto też codziennie chodzić na godzinny spacer. Naprawdę nie wiele trzeba, żeby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. 

2013-09-18


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu