Lejki do sikania dla kobiet – z jakich powodów są coraz bardziej popularne?

Moda potrafi się wedrzeć nawet w dziedzinę higieny oraz w sferę intymną kobiety. I jakkolwiek moda na piercing sfer intymnych czy głęboką depilację może wydawać się niektórym osobom po prostu kaprysem, tak moda na kubeczki menstruacyjne czy lejki do sikania ma wiele walorów praktycznych.

Urinelka, czyli przyrząd do sikania na stojąco cieszy się obecnie rosnącym zainteresowaniem kobiet w różnym wieku, prowadzących różnorodny tryb życia. Lejki do oddawania moczu w pozycji stojącej znane były od lat podróżniczkom i alpinistkom. Ale dziś pojawiają się w torebkach kobiet biznesu, w kieszeniach rowerzystek, w plecakach narciarek czy snowboardzistek, a także w torbach spakowanych do szpitali położniczych przez przyszłe mamy.

Wsparcie kobiet tuż po porodzie to jedno z popularniejszych zastosowań lejków do sikania. Duża część świeżo upieczonych mam bezpośrednio po porodzie naturalnym i szyciu krocza lub po cesarskim cięciu ma problemy z oddawaniem moczu w pozycji klasycznej. Czy lejek do sikania rzeczywiście okazuje się pomocny w takich przypadkach? Z jakich powodów kupują go coraz chętniej inne grupy kobiet? Czy jego użycie jest bezpieczne, higieniczne i czy wymaga ono odpowiednich umiejętności?

O tych i innych kwestiach, dotyczących lejków dla kobiet, można przeczytać więcej na portalu Polka Intymnie.

2015-01-19


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu