Kubeczki menstruacyjne – czy to prawda, że są higieniczne i godne zaufania?

Kubeczki menstruacyjne, czyli nowoczesna alternatywa dla tamponów i podpasek, są coraz bardziej popularne w Polsce. Budzą jednak różnego typu emocje i wątpliwości wśród części osób, które zarzekają się, że nigdy nie sięgną po tego typu produkt. Z czego wynikają takie sceptyczne postawy? Czy rzeczywiście jest się czego bać? I czy kubeczków tych może używać każda kobieta?

Najwięcej nieporozumień i niepewności wynika zawsze z nieświadomości. Czym więcej wiemy o kubeczkach menstruacyjnych i różnych ich rodzajach, tym mniej obawiać się będziemy ich wypróbowania i regularnego stosowania.

Kubeczków menstruacyjnych, na przykład LadyCup używa obecnie coraz więcej kobiet.

Polki stopniowo je poznają i powoli odkrywają ich zalety, np.:
•    ekologiczność
•    brak reakcji alergicznych
•    możliwość indywidualnego dopasowania.

W wielu innych krajach kubeczki są już na porządku dziennym. Nocnym zresztą też. Te małe produkty do higieny intymnej okazują się doskonałą alternatywą dla kobiet, które nie lubią używać tamponów, obawiając się infekcji lub zbyt wyraźnie czując ich obecność w pochwie oraz dla tych, które nie do końca ufają podpaskom, ze względu na niespodziewane „przecieki”.

Kobiety, które nie poznały bliżej kubeczków na miesiączkę, miewają szereg wątpliwości: czy użycie kubeczków jest bezpieczne, higieniczne i wygodne? Z czego są one wykonane? W czym te małe „wynalazki” miałyby być lepsze od tamponów, podpasek czy wkładek higienicznych?

Dowiedz się więcej o kubeczkach menstruacyjnych, czytając artykuł na portalu Polka Intymnie.

2015-02-01


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu