Jakie witaminy w ciąży?

W ciąży i podczas karmienia piersią ważne jest uzupełnianie niedoborów witamin i minerałów potrzebnych dla zdrowego rozwoju dziecka. Warto postawić na mądrą suplementację, aby sobie nie zaszkodzić.

Jaki preparat witaminowy powinna brać kobieta w ciąży? O tym powinien zadecydować jej lekarz. W wielu suplementach dla ciężarnych liczba składników to kilkanaście lub nawet ponad dwadzieścia. Zdaniem specjalistów przeciętnej ciężarnej nie jest potrzebne aż tyle minerałów i witamin. Po prostu bardzo rzadko, dochodzi do sytuacji, gdy kobiecie brakuje wszystkich składników.


W odróżnieniu od wielu produktów na rynku są też preparaty, zawierające tylko niezbędne i rekomendowane składniki - kwas foliowy, żelazo, jod i DHA. Ich podaż z diety w tym okresie życia jest niewystarczająca i trzeba je suplementować.
 

2012-03-27


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu