Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Osłabiona odporność, wysokie lub mroźne temperatury, nadwrażliwość na alkohol, stres, menstruacja – to sytuacje, w których nawraca opryszczka. Nowoczesne sposoby na opryszczkę pozwalają skrócić jej cykl, a nawet powstrzymać jej rozwój.

Gdy tylko czujesz charakterystyczne pieczenie i zaczerwienienie możesz przeciwdziałać opryszczce. To pierwsze objawy wskazujące na wystąpienie tzw. „zimna”. Dobrze wybrane środki zapobiegawcze powstrzymają dalszy rozwój opryszczki wargowej.


Plastry na opryszczkę
Plastry na opryszczkę to sposób, który ma coraz więcej zwolenników i pozytywnych opinii. Plaster na opryszczkę zawiera substancję Hydrokoloid-075 - aktywny żel działający jak druga skóra.


Plasterek należy precyzyjnie nakleić na zainfekowane miejsce i nosić do momentu wyleczenia. Efekt to zminimalizowanie bólu i pieczenia oraz zmniejszenie opuchlizny. Plaster na opryszczkę pomaga zapobiegać powstawaniu strupa i zmniejsza ryzyko zakażenia dookoła rany. Dzięki plastrom na opryszczkę można pozbyć się jej już w 4 – 5 dni! Na rynku dostępne są również plastry na opryszczkę do stosowania na noc.


Urządzenie do opryszczki wargowej

Dermatolodzy przestrzegają, że gdy pojawi się opryszczka nie wolno stosować żadnych pomadek. Wyjątkiem jest tu urządzenie do zwalczania opryszczki, które jest właśnie w kształcie pomadki – można je więc zawsze nosić w torebce.


Urządzenie jest proste i szybkie w obsłudze. Co najważniejsze, daje natychmiastowy efekt! Już 4-sekundowa sesja wystarcza do zahamowania wzrostu wirusów, zlikwidowania objawów opryszczki wargowej, takich jak ból, swędzenie, obrzęk. Herpotherm zatrzymuje też powstawanie owrzodzenia na wardze.
 

2012-08-17


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu