Jak dbać o zdrowie w czasie menstruacji?

Kubeczek menstruacyjny to nowoczesny środek higieny, który spodobał się już wielu kobietom. Dlaczego? Bo zupełnie eliminuje tampony lub podpaski.

Zalety kubeczków jako pierwsze doceniły kobiety, które nie lubią korzystać  z podpasek. Tampony zapewniają większą niż podpaski wygodę w czasie okresu, jednak często dzieje się to kosztem zdrowia. Te tradycyjne środki higieny niestety sprzyjają infekcjom, a nawet mogą być jednym z powodów rozwoju nadżerki.


Infekcje po miesiączce problemem wielu kobiet


Długotrwałe korzystanie z tamponów to większe ryzyko zaburzeń we florze bakteryjnej pochwy.Podpaski wcale nie są zdrowsze, gdyż wysuszają błonę śluzową pochwy, powodują reakcje alergiczne, co również może prowadzić do infekcji.


Te problemy nie dotyczą kobiet używających kubeczek menstruacyjny wykonany z wysokiej jakości silikonu medycznego marki Lady Cup. Zastosowanie silikonu o idealnie gładkiej powierzchni sprawia, że nie dochodzi do reakcji alergicznych. Na tak gładkiej powierzchni kubeczka nie pozostają bakterie, ponadto silikon nie wchłania żadnych cieczy, a więc nie dochodzi do zmian we florze bakteryjnej pochwy.


Kubeczek menstruacyjny - nowa jakość w życiu kobiet


LadyCup są neutralne, utrzymują naturalną, prawidłową florę bakteryjną pochwy i nie prowadzą do wysuszenia błony śluzowej. Natomiast specjalny kształt sprawia, że korzystanie z kubeczka menstruacyjnego jest wygodne.

 

To nie wszystko - jest jeszcze jedna wielka zaleta kubeczków na okres – są naprawdę ekologiczne i ekonomiczne. Przy prawidłowym stosowaniu i konserwacji można je używać wiele lat, a koszt zakupu zwraca się po kilku miesiącach.

2014-07-01


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu