Dbaj o oczy podczas wiosennej alergii

Jednym z objawów alergii pyłkowej rozpoczynającej się wiosną jest podrażnienia oka. Ulgę przyniosą wówczas dobrze dobrane krople nawilżające.

Zapalenie spojówek to nie jedyny nieprzyjemny symptom alergii odczuwanej wiosną. Wiele osób cierpi również na zespół suchego oka. Alergeny obecne w powietrzu powodują także, że oczy często łzawią, są przekrwione, czasem odczuwany jest świąd lub pieczenie.


Krople nawilżające dla alergików
Alergicy w trakcie największych okresów pylenia szukają dobrych kropel nawilżających. Sprawdzonym przez uczuleniowców preparatem jest Oftyal gel MD. To preparat typu „sztuczne łzy” z kwasem hialuronowym o wysokiej lepkości. Oznacza to, że choć zaraz po zaaplikowaniu odczuwamy dyskomfort, to krople te długo utrzymują się na powierzchni oka. Dzięki temu mogą być dawkowane rzadziej niż inne preparaty sztucznych łez. Ponieważ Oftyal gel MD nawilża i tworzy warstwę ochronną na powierzchni oka, może być przez alergików stosowany na noc osłaniająco, a jego działanie złagodzi podrażnienie wywołane przez pyłki.


Konserwanty w kroplach też mogą uczulać!
Osoby cierpiące na alergie pyłkowe często mają większe predyspozycje do alergii na konserwanty, które mogą być obecne w preparatach nawilżających. W takim wypadku warto sięgnąć po Dexoftyal UD. To bezpieczne krople do oczu, które są jałowe i nie zawierają konserwantów. W ich składzie również występuje hialuronian sodu oraz prowitamina B5, która zwiększa właściwości nawilżające hialuronianu sodu. Połączenie tych dwóch składników zapewnia zmniejszenie uczucia podrażnienia i hamuje reakcje zapalne w oku.


Zarówno Oftyal gel MD jak i Dexoftyal UD dostępne są bez recepty.

2012-04-17


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu