Badanie poziomu cholesterolu

Pierwsze badanie poziomu cholesterolu powinno się wykonać około 20 roku życia i powtarzać co 5 lat.

Badanie poziomu cholesterolu

Pierwsze badanie poziomu cholesterolu powinno się wykonać około 20 roku życia i powtarzać co 5 lat. Po 40 roku życia badania kontrolne poziomu cholesterolu powinno się przeprowadzać częściej, co 2-3 lata, a po 50 roku życia raz w roku. 

Normy poziomu cholesterolu:

- cholesterol całkowity - poniżej 200 mg/dl

- cholesterol HDL – „dobry"

 

Kobiety powyżej 40 mg/dl
Mężczyźni powyżej 35 mg/dl

- cholesterol LDL – „zły" - poniżej 130 mg/dl

Aby wykonać badanie pobiera się krew, wykonuje się je w każdej przychodni bądź laboratorium.

 

Zobacz: Czy cholesterol jest zły?

2010-08-30


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu