Butelki dla niemowląt – ewolucja funkcji i wyglądu

Kiedyś butelki dla niemowląt miały po prostu służyć do karmienia maluchów. Wszystkie butelki były dość podobne do siebie, różniły się głównie pojemnością, czasem trochę kształtem i detalami kolorystycznymi. Dziś butelki do karmienia to niezwykle różnorodna, chwilami zaskakująca oferta.

Jak głoszą obecnie specjaliści i jak od zawsze czuło większość mam – najlepszym, a przy okazji najtańszym sposobem żywienia niemowląt jest karmienie piersią. Są jednak sytuacje, w których laktacja jest niemożliwa. Albo po prostu dziecko jest już w takim wieku, że mama stopniowo wprowadza karmienie mieszane.

W takim momencie odpowiedzialne matki nie kupują pierwszej lepszej plastikowej butelki w przypadkowym sklepie, tylko zaczynają głębiej i dokładniej analizować butelkową ofertę na naszym rynku. I okazuje się, że mamy obecnie setki rodzajów i modeli do wyboru. A różnice między nimi wcale nie sprowadzają się wyłącznie do ceny, koloru, kształtu czy marki producenta.

 Butelki do karmienia mlekiem modyfikowanym oraz napojami w pewnym sensie się wyspecjalizowały – są nakierowane na różnorodne, ściśle określonej potrzeby dzieci i matek. Inną butelkę kupujemy jadąc w podróż, inną gdy dziecko miewa kolki, a jeszcze inną dla maluszka, którego mama chce go żywić wyłącznie mlekiem z piersi, ale nie zawsze może mu to mleko podać osobiście. Dochodzi do tego też kwestia jakości – okazuje się, że nie wszystkie butelki są równie bezpieczne, higieniczne i trwałe.

Dlatego zanim przyszła lub świeżo upieczona mama dokona zakupu butelek, warto by wiedziała jak najwięcej o tym, co oferuje dziś „butelkowy rynek”. Dobrym wstępem do takiego rozeznania będzie artykuł zamieszczony na portalu poświęconym odżywianiu – mamosfera.pl

 

2015-02-15


Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu