Święta z Drogerią Zdrowie

Święta Bożego Narodzenia to w tradycji chrześcijańskiej Europy czas radości. Nic w tym dziwnego, bo podobnie jak w innych kulturach towarzyszy to zjawisku przesilenia zimowego. Na półkuli północnej naszej planety jest to najkrótszy dzień w roku. Jednak już kolejny jest nieco dłuższy. Dzień się wydłuża.

Nowe commercial video sklepu internetowego DrogeriaZdrowie.pl rozgrzewa nas w chłodne, pierwsze dni zimy. Podobnie, jak starożytne święta – Saturnalia w starożytnym Rzymie, narodziny Mitry w Persji, Jul wśród ludów germańskich i Święto Godowe wśród Słowian.  

 

Drogeria z unikalnymi produktami dla każdej i każdego, kto tylko interesuje się swoim zdrowiem, kondycją fizyczną oraz generalnie uważa, że suplementacja jest lepsza od chemicznej farmacji.

 

2012-12-21


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu