Skleroterapia

Skleroterapia jest nowoczesną metodą nieinwazyjnego leczenia żylaków i 'pajączków naczyniowych' czyli teleangiektazji. Zabieg skleroterapii polega na nakłuciu i podaniu do wnętrza naczynia krwionośnego leku, który umożliwia powolne włóknienie i zarośnięcie jego światła.

Do wstrzyknięć używa się strzykawek wyposażonych w bardzo cienkie igły, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. Skleroterapię stosuje się zwykle do małych i bardzo małych naczyń krwionośnych. Do leczenia większych żylaków stosuje się tzw. skleroterapię pianową, czyli podanie leku w postaci specjalnie spreparowanej piany, co znacznie zwiększa skuteczność zabiegu. Za pomocą skleroterapii można leczyć nawet duże żylaki i uniknąć zabiegu chirurgicznego. O skleroterapii opowiada dr n. med. Adam Zieliński - specjalista chirurgii ogólnej / specjalista chirurgii naczyniowej.

 

2012-08-08


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu