Jak usuwać zmarszczki przy użyciu botoksu

Popularność botoksu jest ogromna, bo dla wielu osób stanowi on element na drodze uzyskania optymalnego wyglądu twarzy. Botoks ma więc być bramą do piękna. Jest to tym bardziej szokujące, że botoks to toksyna wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. Cóż, biologia pełna jest zaskakujących, wręcz żartobliwych kontrastów. O zabiegu botoksowym opowiada na filmie dr Łukasz Rdzanek z Centrum Medycznego doktorA.

Popularność botoksu w medycynie estetycznej zaczyna się tak naprawdę pod koniec XX wieku, kiedy media i celebryci zachwycili się jego efektami. W medycynie kosmetycznej botoks stosowany jest więc bardzo często – przede wszystkim do wygładzania zmarszczek wokół oczu oraz na czole.

 

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek na twarzy dowiesz się z filmu Jak przebiega zabieg usuwania zmarszczek. Botoks w kosmetyce. Na filmie dr Łukasz Rdzanek z Centrum Medycznego doktorA w Warszawie opowiada, czy ta metoda jest bolesna dla pacjenta i jak długo trwa efekt upiększenia twarzy po wstrzyknięciu botoksu.


 

Od lat botoks był powszechnie stosowany w medycynie, często w okulistyce. Botoks stosowano bowiem do leczenia przykurczów mięśni, zeza, tików, kurczu powiek, a nawet migrenowych bólów głowy. Obecnie nadal trwają prace nad wykorzystaniem tej substancji w różnych działach medycyny.

Zobacz inne filmy na kanale filmów o medycynie i farmacji MedPlaneta TV na platformie YouTube.pl. Zachęcamy do subskrybowania kanału.

 

2014-06-15


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu