Zimowe sporty a choroby oczu

W czasie sezonu narciarskiego i ferii zimowych jesteśmy narażeni na choroby oczu typowe dla tej pory roku - zapalenie rogówki oraz ostre zapalenie spojówki. Wszystko dlatego, że zimą zapominamy o tym, że oczy trzeba chronić.

Zimą oczy również narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Białe, zaśnieżone powierzchnie odbijają dodatkowo aż 85% promieni, tak więc w słoneczne i mroźne dni, oczy są podwójne atakowane.


Zapalenie spojówek - objawy


Dwie godziny przebywania na słońcu bez odpowiedniej ochrony, wystarczą, aby odczuć przykre objawy wskazujące na początek choroby okulistycznej, której nie wolno lekceważyć. Na podrażnienia najbardziej podatne są zewnętrzne części oka – rogówka i spojówka.

 

Przy zapaleniu spojówek pacjenci odczuwają charakterystyczny światłowstręt, ból oczu i głowy, opuchnięcie powiek. Uniemożliwia to skutecznie zimowe aktywności.


Natomiast gdy brakuje słońca, niekorzystne może okazać się działanie wiatru, który wysusza naturalny film łzowy oka. Typowe objawy to zaczerwienienie oczu, łzawienie oraz uczucie pieczenia.


Regenerujące krople złagodzą podrażnienia oka


Na wyjazd w góry należy koniecznie zabrać ze sobą odpowiednie okulary przeciwsłoneczne. To okulary polaryzacyjne, które zmniejszą szkodliwy wpływ ostrego światła odbijającego się od jasnych powierzchni.


A gdy odczujesz dyskomfort wskazujący na podrażnienie oka lub gdy chcesz zapewnić oczom odpowiednie nawilżenie przed wyjściem na zewnątrz, wówczas sprawdzą się regenerująco-nawilżające krople do oczu.


Co stosować podczas dyskomfortu wzroku w czasie uprawiania zimowych sportów? Dexoftyal MD to regenerujące krople do oczu, które chronią i nawilżają oczy. Po zastosowaniu kilku kropli uczucie dyskomfortu ulega zmniejszeniu. Krople Dexoftyal MD chronią zarówno spojówkę, jak i rogówkę oka przed czynnikami zewnętrznymi, co jest bardzo ważne w mroźne, zimowe dni.
 

2013-02-11


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu