O czym świadczy wilczy głód?

Nieregularne odżywianie, niewłaściwy poziom glukozy we krwi lub niezdiagnozowana choroba – powody odczuwania niepohamowanego apetytu mogą być różne.

 

Jak powstrzymać wilczy apetyt podczas odchudzania? I czy jest to w ogóle wykonalne? Może odczuwanie podwyższonego łaknienia to naturalna konsekwencja utraty wagi?
Nie, nie i jeszcze raz nie – odpowiadają dietetycy. To najczęściej sygnał, że dieta jest po prostu źle zbilansowana. Może np. zbyt dużo jest w niej łatwo przyswajalnych węglowodanów. Występują one w niektórych owocach, słodyczach oraz produktach mącznych.

Wilczy apetyt zimą nie jest usprawiedliwiony

Niektórzy uważają, że wilczy apetyt częściej pojawia się zimą, kiedy spożywanie tłustych i bardziej obfitych pokarmów wydaje się być usprawiedliwione. Trzeba jednak pamiętać, że zimą mniej się ruszamy, nie ma więc szansy na spalenie ekstra kalorii. Dietetycy radzą spożywaniem pokarmów niekoniecznie tuczących, ale takich, które nas „rozgrzewają”. To m.in. kasze oraz potrawy z domieszką imbiru i cynamonu.

2012-02-21


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu