Real life dolls. Piękno czy choroba?

Szokująca moda i potrzeba identyfikacji zyskuje kolejne naśladowniczki. Living doll, czy też real-life dolls to młode dziewczyny naśladujące swoje lalki. Tęsknota za uciekającym dzieciństwem, niechęć do opanowania swojego życia przez doświadczenie dorosłych. Może współczesna forma seksualizmu?

Lalki posiadają dziwną moc nad dziewczynkami. Prawdopodobnie zabawa z nimi to normalny objaw socjalizacji dziecka, ale jeśli staje się niezdrową obsesją wieku dojrzewania, to może szokować. Dorastające, nastoletnie dziewczęta wydają się być tak zauroczone światem lalek, że chcą wyglądać dokładnie tak samo, jak ich plastikowe towarzyszki zabaw. Niektórym spośród nich udało się to osiągnąć.
 
Anastasia Shpagina jest jedną z kilku najsłynniejszych real life dolls, czyli dziewcząt które upodabniają się do lalek. Pochodząca z Ukrainy Anastasia Shpagina zaskoczyła wszystkich wiernym upodobnieniem swojego ciała do postaci lalki.
 
 
Dakota Rose to kolejna living doll. Wysoka, szczupła i wyglądająca jak żeńska postać z japońskich mang lub anime. Dlatego Dakota Rose podbija serca Japończyków, Koreańczyków i Chińczyków. Znana jest w Azji jako Kotakoti. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, jednak od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzka do Coral Springs na Florydzie wstrząsnęła silnie osobowością Dakota Rose, kiedy byłą trzynastoletnią dziewczynką. Nie potrafiła zaadoptować się w nowych warunkach, nie komunikowałą się ani z latynoską, ani pozostałą młodzieżą. Potęgujący się stres i osamotnienie wpływał wyraźnie i dosadnie na fizyczność Dakoty Rose.
 
Real-life dolls  osiągają ogromny rozgłos w internecie. Nie wiemy do końca, czy osiągnięty przez nie efekt i zmiany fizyczności wywołuje makijaż, Adobe Photoshop, chirurgia plastyczna, naturalne piękno, czy też problemy osobowościowe. 

2013-03-02


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu