Podróżuj z dzieckiem bez bakterii

Podczas podróży z dzieckiem nie mamy podstawowych rzeczy, które zapewniają nam higienę np. bieżącej wody, przewijaka czy kosza na śmieci. Mimo to, dzięki kilku prostym rozwiązaniom, można zapewnić niemowlęciu higieniczną i bezpieczną podróż.

Najłatwiej zadbać o to podczas podróży samochodem, kiedy możesz zabrać potrzebne akcesoria nie patrząc na rosnący bagaż. Takim samochodowym niezbędnikiem jest np. składany nocnik turystyczny, który jest jednocześnie nakładką na sedes.


Jednak jest wiele pomysłowych, niedużych akcesoriów które ułatwią higienę i zmieszczą się w typowej torbie do wózka. Zostały tak pomyślane, by zajmować jak najmniej miejsca i ułatwią utrzymanie higieny podczas przewijania, zabawy i jedzenia.

 

Dowiedz się więcej z artykułu: „Podroż z małym dzieckiem – higiena” na portalu mamosfera.pl

 

Na zdjęciu: antybakteryjna pianka do rąk dla dzieci firmy Bentley Organic.
 

2012-08-16


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu