Odchudzanie z dietetykiem i lekarzem

Według medycznej definicji zmniejszenie masy ciała polega na świadomym ograniczeniu ilości tłuszczu w naszym organizmie.

Najkorzystniej jest pozbywać się nadmiaru kilogramów pod kierunkiem i kontrolą dietetyka i lekarza. Trzeba także zmienić swoje przyzwyczajenia i tryb życia.

 

Przynosi to wymierne korzyści zdrowotne:

- ogranicza ryzyko powstawania chorób cywilizacyjnych
- pozwala na zmniejszenie dawek leków
- pozwala na wydłużenie życia
- poprawia zdolności ruchowe
- odciąża pracę serca, stawów,

- odciąża pracę organów wewnętrznych, szczególnie wątroby, trzustki i nerek
- poprawia się wygląd, a tym samym samopoczucie.

 

Ćwiczenia na pewno pomagają w walce z kilogramami, ale należy pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia nadają się dla każdego. Dlatego właśnie należy kierować się wskazaniami lekarza.

2010-09-06


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu