Odblaski dla niemowlaka

Bezpieczeństwo maleństwa na drodze zwiększają naklejki odblaskowe umieszczone na wózku. To ważne zwłaszcza podczas spacerów w porze popołudniowo - wieczornej jesienią i zimą

Liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych rośnie z roku na rok. Do najczęstszych przyczyn należy przede wszystkim brak oznaczeń odblaskowych w ubiorze pieszego. Problem dotyczy także wózków dziecięcych.

40 metrów zamiast 120 – to odległość z jakiej kierowca po zmroku może zauważyć pieszego poruszającego się bez oznakowań odblaskowych. Jeśli pieszy ubrany jest na ciemno ta odległość jest jeszcze mniejsza. To zbyt mało na bezpieczne hamowanie dlatego może skończyć się tragicznie.


Piesi często myślą, że są widoczni dzięki reflektorom samochodowym, ale one nie obejmują całego pola widzenia kierowcy. Nie wolno też gwałtownie wchodzić na pasy, licząc na to, że rozpędzony samochód zatrzyma się. Przechodząc ulicą w niebezpiecznych miejscach lepiej ciągnąć wózek za, niż przed sobą.


O tym, jak rodzice mogą dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci na drogach, mówili przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji podczas konferencji prasowej. Wydział jest organizatorem akcji „Bezpieczny wózek”. Patronuje jej HUMANA, która przygotowała 20 tys. odblaskowych naklejek. Będą rozdawane przez policjantów w miejscach, gdzie najczęściej można spotkać mamy z wózkiem – w parkach, w przychodniach dziecięcych, w okolicach żłóbków.

 

Czytaj więcej w artykule: "Niemowlęta nie muszą ginąć w wypadkach"


a także na stronie www.bezpiecznywozek.pl/

2010-10-19


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu