Niezdrowe odchudzanie i wilczy głód

Nieprawidłowe metody odchudzania często stosują osoby, którym ciężko pozbyć się nadwagi. Zwłaszcza kobiety, które chcą schudnąć po 40 stce powinny wystrzegać się niezdrowych diet.

Dietetycy przestrzegają, że popularne diety nie mogą być stosowane przez każdego. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań np. dolegliwości układu pokarmowego, moczowego i krążenia.


Diety chętnie stosowane, także w Polsce, są oficjalnie uznane przez Stowarzyszenia Dietetyków za niebezpieczne dla zdrowia.


Pierwszym sygnałem ostrzegawczym, że dieta odchudzająca jest niezdrowa może być pojawienie się wilczego głodu, który trudno jest pohamować. To znak, że organizm nie ma wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz, że poziom cukru we krwi jest niestabilny.


Co dietetycy sądzą na temat popularnych metod odchudzania, dowiesz się z tekstu Niezdrowe diety na portalu MedSfera.pl
 

2012-07-17


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu