Lejki dla kobiet. Siusianie na stojąco jest higieniczne

Czystość toalet, z których korzystasz poza domem, często pozostawia wiele do życzenia. W każdych warunkach higienę pomoże utrzymać lejek, zwany również urinellą. Lejek dla kobiet to niezastąpiony gadżet dla aktywnych kobiet, lubiących sport i podróże. Siusianie na stojąco ma jedną wielką zaletę – jest sterylne.

Ze względu na sterylność wziął się pomysł na upowszechnienie lejków umożliwiających paniom oddawanie moczu w pozycji stojącej. Urinelle w zasadzie nie są niczym nowym, bo od lat służą alpinistkom i globtroterkom. Oczywiście szybko odkryto, że zastosowanie urinelle jest bardziej uniwersalne niż by się mogło wydawać i tylko pewne nawyki kulturowe przeszkadzały to zrozumieć. 
 
Urinella to większy komfort i higiena
 
Nie ma jednak powodu, by z tej wygody nie korzystać na co dzień. Większość kobiet nie siada w publicznych toaletach, aby zminimalizować kontakt z bakteriami. Lejki mogą przydać się wszędzie poza domem, gdzie WC jest wątpliwe: w pubie, dyskotece, na stacji benzynowej, w pociągu, na wycieczce lub wakacjach, na nartach, rowerze lub też w szpitalu. Urinelle są bardzo popularne wśród uczestniczek dużych festiwali muzycznych w Skandynawii oraz Niemczech.
 
Lejki dla kobiet z CincoTerra.pl
 
W Polsce, za pośrednictwem rekomendowanego przez serwis MedPlaneta.pl smart shopu CincoTerra.pl dostępne są lejki dla kobiet: jednorazowe (Urinelle) oraz wielorazowego użytku (Go Girl, LadyP). Jak to się robi? Urinella marki LadyP jest łatwa w użyciu. Ma praktyczny uchwyt, zaokrąglony brzeg i odpowiedni kąt nachylenia. Idealny kształt i giętki materiał pozwala dopasować lejek do kształtu ciała. Po użyciu wystarczy ją przepłukać wodą z mydłem lub szybkoschnącym antybakteryjnym płynem dezynfekującym. Do lejka może również kupić specjalne nosidełko spełniające rolę pokrowca.
 
Lejki wielorazowego użytku dostępne w CincoTerra.pl są bezpieczne dla skóry gdyż zostały wykonane z medycznego silikonu. To inwestycja w Twoje zdrowie i ochrona przed dokuczliwymi infekcjami układu moczowo – płciowego. 
 

 

2012-09-26


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu