Czas na pierwsze dziecko

Czy po 35 roku życia warto decydować się na dziecko? Z najnowszych badań wynika, że aż 55% Polaków – potencjalnych rodziców uważa, że to już za późno.

Dlaczego młodzi Polacy świadomie wybierają bezdzietność? Wielu twierdzi, że skoro nie założyli rodziny, bądź nie spłodzili potomka do 35 roku życia, to ich czas już przeminął.
Z drugiej strony osoby po 30-stce mówią, że na dziecko jest dla nich jeszcze za wcześnie.

Jak wynika z analizy planów rodzicielskich Polaków przeprowadzonej przez specjalistów z warszawskiego SGH, decyzja o urodzeniu pierwszego dziecka między 35. a 40. rokiem życia jest podejmowana bardzo świadomie. To również często czas na zostanie rodzicem po raz kolejny.


Czytaj więcej: Macierzyństwo po 35. roku życia
 

2012-04-03


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu