Zabawy z niemowlakiem powinny być proste

Jak się bawić z niemowlakiem? Psycholodzy podpowiadają, że zabawy w pierwszych miesiącach życia dziecka powinny być proste. Nie potrzebujesz też wówczas wielu kolorowych zabawek.


Pole widzenia trzy miesięcznego malucha to 30 cm. Dziecko nie odróżnia wówczas jeszcze kolorów. Dlatego wprowadzając nowe zabawki np. wiszącą karuzelę nad łóżeczkiem warto je obserwować. Jeśli nie jest jeszcze gotowe na takie bodźce, może objawiać to płaczem i rozdrażnieniem.


Magdalena Trepczyńska, psycholog poleca za to czarno – białą stymulacja, czyli dwukolorowe plansze z prostymi obrazkami oraz kołysanki prenatalne - połączenie muzyki relaksacyjnej z dźwiękami słyszanymi w trakcie życia płodowego.


 

2012-03-21


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu