Silikonowe plastry na blizny skuteczniejsze od maści

Plastry z silikonem zyskują zwolenników ze względu na wysoką skuteczność, potwierdzoną badaniami klinicznymi oraz wygodę użycia.

 

Silikonowe plastry na blizny są stosowane na świecie już od ponad 30 lat. Są one chętnie używane np. przez kobiety na blizny po cesarskim cięciu oraz polecane przez położników.

Natomiast w Polsce najbardziej znanym sposobem na blizny po cesarce były maści z wyciągu cebuli morskiej. I to mimo tego, że ich efektywność nie została potwierdzona w klinicznych badaniach.

 

Nowością wśród produktów na blizny są silikonowe plastry Sutricon. To skuteczna metoda, rekomendowana przez Międzynarodowy Zespół Ekspertów w terapii I-go rzutu, czyli w pierwszym okresie gojenia.

 

Czytaj także: Plastry na blizny po cesarskim cięciu
 

2012-06-13


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu