Nie każda kobieta może urodzić w domu

O tym, czy poród będzie możliwy w domowych pieleszach, decyduje położna na podstawie dokładnego wywiadu, dobrze jest także zapytać lekarza prowadzącego ciążę, czy nie widzi przeciwwskazań.

Niektóre kobiety wolą rodzić w domu ze względu na nieprzyjemne doświadczenia podczas poprzedniego porodu, inne tylko wśród znanych sprzętów i zapachów czują się komfortowo.

Do powitania swojego dziecka w taki sposób należy się dobrze przygotować. Ważne jest podjęcie decyzji razem z partnerem, który będzie towarzyszył podczas porodu oraz odpowiednie przygotowanie miejsca.

Nie jest to rozwiązanie dla każdego – kobieta powinna być gotowa, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za taki rodzaj porodu. Musi też być przekonana, że będzie czuć się bezpiecznie. Do tego trzeba gruntownie przygotować się w szkole rodzenia,dokładnie poznać etapy porodu. Warto znaleźć inne mamy, które urodziły w domu, by podzieliły się swoimi doświadczeniami.

Poród w domu nie jest możliwy jeśli u kobiety istnieje ryzyko powikłań, ponieważ stwierdzono nadciśnienie tętnicze, cukrzycę ciążową, cholestazę lub nieprawidłowe położenie płodu.

Jeśli już podejmiecie decyzję, trzeba poszukać pomocy fachowca – zazwyczaj przy porodzie w domu asystują położne, czasami lekarz położnik. Warto zapoznać się z tą osobą wcześniej. Za przygotowanie do porodu, jego poprowadzenie i wizyty po urodzinach położne pobierają około 2-3 tys. zł.

 

Więcej: Urodzić w domu

2010-11-19


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu