Nawilżające krople do soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe miękkie i twarde wpływają niekorzystnie na powierzchnię rogówki i zaburzają jej prawidłowe funkcjonowanie. Nawet po kilku godzinnym stosowaniu może dość do pojawienia się mikroubytków na powierzchni oka.

W celu zmniejszenia tych zmian należy utrzymywać prawidłowe nawilżenie oka oraz stosować preparaty regenerujące powierzchnię rogówki. Nawilżanie jest ważne dla osób noszących szkła kontaktowe gdyż minimalizuje odczuwany często dyskomfort. Pieczenie, podrażnienie, zaczerwienienie a nawet pogorszenie jakości widzenia, to możliwe skutki zbyt suchej powierzchni oka.

Krople do oczu bez konserwantów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kropel do oczu. Jednak osoby noszące soczewki powinny pamiętać, aby nie stosować konserwowanych preparatów sztucznych łez. Istnieje bowiem możliwość kumulacji konserwantów w soczewkach. Jakie więc krople są odpowiednie dla osób noszących szkła kontaktowe? I czy możliwe jest więc znalezienie kropel do oczu bez konserwantów?

Dexoftyal UD zmniejszy uczucie podrażnienia

Jałowe, a więc nie zawierające konserwantów krople do oczu to np. preparat Dexoftyal UD. Zawiera dekspantenol, który bardzo dobrze regeneruję powierzchnię oka po soczewkach kontaktowych oraz hialuronian sodu, który regeneruje oraz nawilża powierzchnię oka. Dexoftyal UD jest idealny dla osób noszący soczewki kontaktowe. Krople znajdują się w pojedynczych buteleczkach, które można otwierać i zamykać w celu ponownego wykorzystania w ciągu dnia.
 

2012-04-04


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu