Licówki odmładzają zęby

Oznaki starzenia się uśmiechu to przebarwienie, zmniejszająca się grubość szkliwa, ścieranie się zębów Ten proces widoczny jest już u trzydziestolatków. Ostatnio najpopularniejszym sposobem na wybielenie zębów jest założenie licówek.

„Licówki to ostatnio najpopularniejszy, po wybielaniu, zabieg estetyczny w naszych gabinetach” – mówi Agnieszka Szygenda, właścicielka poznańskiego centrum stomatologii Orident – „W tym roku skorzystało z niego 60% więcej pacjentów niż w ubiegłym. To głównie biznesmeni, modelki, aktorzy, dziennikarze telewizyjni. 


Pacjenci decydujący się na założenie licówek chcą w szybki sposób odmłodzić się o dekadę. Jeśli więc znana aktorka nagle zaczęła wyglądać lepiej, wygładziły się jej zmarszczki wokół ust, a same wargi zrobiły się jakby pełniejsze – przyjrzyjmy się jej zębom. Prawdopodobnie lepszy wygląd to wcale nie zasługa chirurga plastycznego, a dobrego stomatologa, który skorygował kształt i estetykę zębów za pomocą licówek.


„Przy małych zmianach korektę można przeprowadzić za pomocą licówek kompozytowych, czyli cienkiej warstwy wypełnienia, którym obudowuje się ząb. Jednak prawdziwy lifting uśmiechu wymaga trwalszych licówek ceramicznych. To cienkie płatki porcelany naklejane na zewnętrzną warstwę zęba. Umożliwiają zmianę kształtu zęba, ukrycie przebarwień (same się nie przebarwiają), zniwelowanie np. dużej przerwy między jedynkami oraz drobne korekty zgryzu” – wyjaśnia właścicielka Orident Stomatologia.


Licówki umożliwiają również wydłużenie zębów. Nie chodzi oczywiście o widoczne wydłużenie, ale o drobną korektę, dzięki której – co może wydać się zaskakujące – zgryz powróci do stanu sprzed kilku lat, a skóra twarzy zyska lepsze oparcie i łatwiej jej będzie walczyć z efektami starzenia.

Piękny uśmiech uzyskany dzięki licówkom to spory wydatek – jedna licówka ceramiczna dobrej jakości to koszt około 1 500 złotych. Trwałość licówek to około 15 lat. Licówki nie przebarwiają się i rzadko odklejają.


Wypełnienia, którymi korygowane są zęby, wymieniane są średnio co 2 lata, bo zmieniają kolor (koszt wypełnienia to średnio 200 zł). Jeśli chcemy zmienić kolor zębów, musimy przeznaczyć na profesjonalne wybielanie około 1000 zł (średnio co 3 lata). Trzeba też pamiętać, że po wybieleniu konieczna jest wymiana starych wypełnień, przynajmniej tych w przednich zębach, bo nie poddają się one temu zabiegowi (znów około 200 zł za jedno).

2010-09-30


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu