Jakie globulki dopochwowe po porodzie

Po powrocie ze szpitala dbanie o krocze to ważna część intymnej rekonwalescencji. Położnicy polecają świeżo upieczonym mamom globulki z kwasem hialuronowym. Przyśpieszają gojenie ran po porodzie i uszkodzeń nabłonka pochwy oraz wzmocnią jej elastyczność.


Słaba elastyczność ścianek pochwy po porodzie jest tym, co martwi wiele kobiet. Boją się, że vagina pozostanie luźna i dużo większa niż przed porodem. Na szczęście, tak jak w trakcie ciąży, tkanki pochwy naturalnie się rozszerzają, tak w trakcie połogu wracają do poprzedniego stanu.


Stosowanie globulek z kwasem hialuronowym w pierwszych dniach po porodzie ma korzystny wpływ na elastyczność pochwy oraz na przywrócenie jej naturalnego pH i wilgotności. Globulki zmniejszają intymny dyskomfort związany z urazami porodowymi oraz z nacięciem lub pęknięciem krocza.


Więcej o zdrowiu intymnym w trakcie połogu czytaj tutaj: Pochwa po porodzie na portalu PolkaIntymnie.pl
 

2012-10-03


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu