Jak uniknąć nacięcia krocza podczas porodu

Przygotowanie do porodu naturalnego to m.in. wybór metody łagodzenia bólu. Bardzo ważny jest również masaż narządu rodnego, który pozwoli uelastycznić tkanki, tak aby nacięcie krocza nie było konieczne.

Przed porodem zapytaj położną, co możesz zrobić, aby zmniejszyć ból porodowy. Jest to ważne nie tylko dla Twojego samopoczucia, ale również dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka. Niektóre techniki łagodzenia bólu porodowego, np. przy pomocy żelu położniczego Natalis, pozwalają znacznie skrócić czas trwania porodu.

 

Natalis to zestaw dla ciężarnych, który pomoże przygotować się do porodu i uczyni go bardziej przyjaznym. Ułatwi m.in. pielęgnację pochwy przed porodem, co pomoże uniknąć nacięcia krocza – gojenie krocza po porodzie związane jest z bólem i innymi niedogodnościami dla świeżo upieczonej mamy.

 

Więcej na temat przygotowań do porodu i tego jak uniknąć nacięcia krocza na portalu PolkaIntymnie.pl
 

2012-09-21


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu