Blizna nie musi boleć

Regeneracja tkanki skóry, która została naruszona przez uraz, poparzenie lub nacięcie operacyjne trwa od 2 do nawet 18 miesięcy. W tym czasie warto stosować na skórze metody, które złagodzą dolegliwości i przyspieszą jej gojenie.

Najczęstsze, niezbyt niemiłe dolegliwości odczuwane podczas zabliźniania się rany to ból, świąd i uczucie ściągnięcia skóry. Są związane z tworzeniem się tzw. blizny niedojrzałej, która jest czerwona i lekko wypukła. 

 

Dyskomfort pojawiający się podczas tworzenia się blizny niedojrzałej zmniejszy pacjentowi stosowanie substancji do leczenia blizn, między innymi silikonowych plastrów na blizny. Działanie tych substancji leczniczych to z jednej strony przyspieszenie procesów gojenia, a z drugiej profilaktyka powstawania nieprawidłowych, przerośniętych blizn.
 

2012-04-12


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu