Yartiza Oliva płacze krwawymi łzami

Wszystko rozpoczęło się nagle i bez jakiegokolwiek powodu. Dwudziestoletnia, normalna dziewczyna - Yartiza Oliva - nagle zaczęła płakać krwią. Lekarze nie wiedzieli, co się dzieje. Wykluczali infekcję oczu i spojówek, bezradnie przepisywali krople do oczu żeby złagodzić palący ból.

Kobieta całkowicie zdumiała lekarzy, a ci do dzisiejszego dnia tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje. Rodzina Yartiza Oliva nie ma pieniędzy na leczenie, zebrała więc donacje żeby przeprowadzić specjalistyczne badania. Doktorzy podejrzewają, że za stan dziewczyny odpowiada choroba o nazwie Hemolakria.

Hemolakria jest wielką zagadką dla współczesnej medycyny. Szacuje się, że na świecie odnotowano jedynie kilka przypadków tej choroby. Niektórzy z lekarzy spekulują jakoby Hemolakria była związana z nowotworami albo chorobami krwi. Brakuje jednak na to jednoznacznych dowodów.

 

Badania nad ta przypadłością rozpoczęto w latach 70 ubiegłego wieku i do dzisiaj nie wiemy na jej temat wiele więcej niż ponad 40 lat temu. Dzięki ciężkiej do wyjaśnienia genezie choroby, pojawia się masa ludzi, która utożsamia ją z sferą sacrum. Wiele osób krwawe łzy utożsamia z religią i stygmatami.

Przed laty sławny był przypadek choroby z Indii. Gazety rozpisywały się, że po policzkach Rashidy Khatoon płynęły czerwone łzy. Tamtejsi, miejscowi ludzie uznali wtedy, że Rashida jest święta. Kobieta dostawała w darze niezliczone ilości prezentów.

Yartiza Oliva mieszkająca w Chile codziennie wylewa z siebie krwawe łzy. Towarzyszy jej przy tym niemożliwy do opisania ból, a nikt nie potrafi jej pomóc.

„Nikt nie wie, co się ze mną dzieje”, mówi Yartiza Oliva. „Nie wiedzą, co robić.”
 

2013-11-25


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu