W twoim domu mogą się ukryć

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że pomimo tego, iż byłeś sam w domu, odczuwałeś czyjąś obecność? Miałeś wrażenie, że nie jesteś sam i czułeś na sobie czyjś wzrok? Być może w takich chwilach myślałeś, że to duchy? Co jednak, kiedy zaczynają ci ginąć ubrania, a z lodówki znika jedzenie? To może być znacznie gorsze od duchów. W twojej szafie, na strychu, czy w piwnicy może ukrywać się człowiek.

Czy wiesz, że w twoim domu mogą ukrywać się ludzie?

Miguel Lua

Chłopak był tak bardzo zazdrosny o swoją dziewczynę, że postanowił bez jej wiedzy wejść do domu i ukradkiem zaszyć się na jej strychu.

Dziewczyna zorientowała się, że coś jest nie tak, kiedy zginął jej telefon. Wezwała wtedy policjantów, żeby pomogli przeszukać dom.

Funkcjonariusze odkryli na strychu przyczajonego mężczyznę, wokół którego leżało wiele wypalonych świec i opakowań po jedzeniu. To znaczyło, że Miguel spędził tam co najmniej kilka dni.

Przestraszona kobieta mówi, że najokropniejszym z tego wszystkiego było to, że jej chłopak nocami wychodził z ukrycia i zabierał jej telefon, na którym szukał połączeń i wiadomości od innych mężczyzn.

Stanley Carter

W grudniu 2008 roku Stanley Carter urządził sobie święta na strychu amerykańskiej rodziny żyjącej w Filadelfii. Stanley spędził około tygodnia na ich strychu. Dopiero ukryta kamera video doprowadziła do znalezienia mężczyzny.

Stacy Ferrance, właścicielka domu powiedziała: „Kiedy go po raz pierwszy zobaczyłam miał na sobie spodnie córki, moją koszule i trampki. Przez tydzień mieszkał z nami, kradł nasze jedzenie i ubrania.”.

Tatsuko Horikawa

Najbardziej zaskakująca historia pochodzi prosto z Japonii. To, co czyni tę opowieść niesamowitą, to fakt, że 58 letnia kobieta ukrywała się w szafie przez cały ROK!

Właściciel domu podejrzewał coś od dłuższego czasu, gdyż stale ginęło mu jedzenie. Postanowił zamontować w domu kamery, a kiedy obejrzał nagrany przez nie materiał z przerażeniem spostrzegł, że podczas jego nieobecności, ktoś obcy chodzi po jego domu.

„Przeszukaliśmy dom, sprawdziliśmy wszelkie możliwe zakamarki i byliśmy gotowi odpuścić. W końcu jednak postanowiliśmy dokładnie sprawdzić szafę. To w niej ukrywała się skulona i wystraszona kobieta.”

Po odnalezieniu powiedziała policji, że jest bezdomna, nie miała gdzie mieszkać więc od ponad roku mieszkała w szafie. Zakradła się kiedy mężczyzna wychodząc z domu zapomniał zamknąć drzwi.

Kobieta była schludna i czysta, podobno pod nieobecność gospodarza brała nawet kąpiele.
 

2014-03-29


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu