Uzdrowił go jadowity pająk

Sparaliżowany Amerykanin zaczął chodzić po ugryzieniu jadowitego pająka. Historia jak z komiksu Spider Man wydarzyła się naprawdę. David Blancarte przez 20 lat nie mógł chodzić o własnych siłach. Po ugryzieniu, mężczyzna wstał z wózka inwalidzkiego o własnych siłach.

Prawdopodobieństwo różnych, dziwacznych zdarzeń uzasadnia zarówno nasza aktywność, jak również wszelkie teorie chaosu. W naszej kulturze koincydentalne wypadki zawsze tłumaczono boską ingerencją lub zaprzedaniem duszy diabłu. Gdyby kilkaset lat temu w Europie kaleka ozdrowiał na wskutek ukąszenia pająka, wytłumaczono by to zapewne ingerencją ciemnych mocy.


David Blancarte pochodzi z miejscowości Manteca (USA). Mężczyzna ponad 20 lat temu omal nie stracił życia podczas niebezpiecznego wypadku motocyklowego. Od tamtej pory nie był w stanie samodzielnie poruszać nogami. Przez specjalistów medycznych oraz wyniki badań został skazany na dożywotnie poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego.

Kiedy ugryzł go jadowity pustelnik brunatny, David wylądował w szpitalu, gdzie spędził osiem miesięcy na fizykoterapii. Podczas rehabilitacji pielęgniarka zajmująca się pacjentem zauważyła, że David Blancarte poruszył nogą. Kobieta szybko skierowała go na badania diagnostyczne. David podczas testów po raz pierwszy od ponad 20 lat poczuł na nodze dotyk - krzyknął ze szczęścia. Lekarz w czasie badań stwierdził, że nerwy w nogach mężczyzny nie były martwe na wskutek wypadku, lecz jedynie uśpione.

Zobacz: Mężczyzna z bratem bliźniakiem w brzuchu


Doktor medycyny wyjaśniał mediom, że nogi pacjenta nigdy nie były całkowicie sparaliżowane. Faktem było to, że nerwy powoli regenerowały się przez 20 lat. Ugryzienie pająka w pewien sposób pomogło, bo sprowadziło Davida do szpitala. W tym miejscu mogli zająć się nim profesjonalni terapeuci, bo to ich ciężka praca powoli pozwoliła Davidowi stanąć na nogach. - a nie pustelnik brunatny.
 

2013-10-21


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu