Uczulenie na wodę

Katie Dell choruje na bardzo rzadką i specyficzną chorobę. Katie Dell jest uczulona na wodę, nie może płakać ani pływać. Brytyjka cierpi na rzadką chorobę o nazwie pokrzywka wodna. Dziewczyna ma 26 lat i jest zbyt przerażona aby wyjść z domu nawet w trakcie małego deszczu.

Całe życie Katie Dell skupione jest na obsesyjnej, ale uzasadnionej uwadze, żeby się nie zamoczyć. Jej życie jest całkowicie uzależnione od prognozy pogody. Nawet kilka kropli wody powoduje u kobiety bolesną wysypkę.

Zaczęło się od swędzenia skóry, ale obecnie na wskutek reakcji organizmu na niewielką nawet ilość wody na całym ciele Katie pojawia się pokrzywka, wysypka i bolesny świąd skóry. Chce jej się płakać, ale nie może, bo łzy pozostawiają po sobie czerwoną, swędzącą twarz.

Objawy Katie rozpoczęły się po wycięciu migdałków, gdy miała 16 lat, jednak alergia na wodę została rozpoznana dopiero dwa lata temu. Nic w tym dziwnego, skoro pokrzywka wodna jest chorobą występującą u niewielkiej ilości ludzi na świecie. Na szczęście dla Katie, jej mąż angażuje się w prace domowe i jest dla niej ogromnym wsparciem.

Porzuciła karierę jako trenerka tańca, ponieważ pot podrażniał jej skórę powodując bolesne wysypki. Kobieta nie może brać kąpieli, bo po kontakcie z wodą na jej skórze pojawiają się krosty. Jej mąż pomaga przy zmywaniu naczyń, praniu i robi zakupy, kiedy na zewnątrz pada deszcz. Katie jednak rozpacza w licznych mediowych wywiadach (rzadka choroba uczyniła z niej celebrytkę - prawdziwy, współczesny freakshow...), że nie ma życia prywatnego. Wielokrotnie musiała odwoływać spotkania towarzyskie z powodu pogody. Uczulenie na wodę może wydawać się szokujące, ale dotyczy ludzi żyjących współcześnie.
 

2013-10-16


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu