Człowiek Sowa - Martin Laurello

Martin Laurello to mężczyzna, który potrafił odwracać głowę o 180 stopni. Do dzisiaj nie wiadomo w jaki sposób był do tego zdolny. Przypuszcza się, że po prostu posiadał ku temu niezwykłe, anatomiczne predyspozycje, bez których każdy normalny człowiek skręciłby sobie kark.

Nie ma opublikowanych wiarygodnych badań i diagnoz z czasów życia Martina Laurello. Kiedy Człowiek Sowa odwracał głowę, nie był w stanie oddychać. Jednakże ku uciesze zebranej widowni, mógł wtedy pić drinki.

Według niektórych plotek, Człowiek Sowa przez trzy lata pracował i uczył się umiejętności obracania głowy w niesamowity sposób. Inni zarzekali się, że Martin Laurello posiadł władzę nad swoim kręgosłupem i potrafi dowolnie modelować kręgi. Na pewno był niezwykle elastyczny. Występy Martina Laurello cieszyły się wielką popularnością - nic dziwnego, był to przecież jeden z ostatnich przejawów publicznego, uwielbianego przez masy freakshow.

 Martin występował w całej Europie, a w 1921 roku pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Występował w cyrku Dreamland, Ringling Bros, Barnum & Bailey i Ripley Odditorium. Jego ostatni występ media odnotowały w 1945.

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym Człowieka Sowy. W kwietniu 1931 Martin Laurello został aresztowany w Baltimore pod pretekstem porzucenia małżonki. Czy była to prawda? Inna lotka głosi, że pochodzący z Niemiec Martin Laurello był w czasie II Wojny Światowej zagorzałym sympatykiem nazistów.

Jego kariera dobiegła końca w 1950, kiedy postanowił zerwać wszelkie kontakty w branży rozrywkowej i przeszedł na przedwczesną emeryturę. Wszelki słuch po Człowieku Sowie zaginął.
 

Zobacz krótki film, na którym zarejestrowano umiejętności Martina Laurello:

 

 

2013-12-02


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu