Człowiek, który zjadł samolot

Michel Lotito to człowiek, który zjadał rzeczy niejadalne. Stał się sławny na cały świat jako mężczyzna, który może zjeść praktycznie wszystko – począwszy od roweru, a skończywszy na całym samolocie Cessna 150.

W ciągu swojego życia Michel Lotito zjadł dziewięć ton metalu. Oto lista niektórych dań, które znalazły się w jego przewodzie pokarmowym: 18 rowerów, 15 wózków sklepowych, 7 telewizorów, 6 żyrandoli, 3 muszle klozetowe, 2 łóżka, samolot, para nart, trumna oraz czterystu metrowy, stalowy łańcuch.

Nawyki żywieniowe pana Lotito były wywołane przez rzadko występującą chorobę Pica. Pica charakteryzuje się tym, że chory ma nieodpartą potrzebę jedzenia dziwnych rzeczy, takich jak szkło, brud czy metal.

 

Niektóre z jedzonych substancji bywają toksyczne dla organizmu człowieka. Choroba Pica dalej jest wielką niewiadomą dla specjalistów. Niektórzy naukowcy spekulują, jakoby apetyt na niejadalne z pozoru rzeczy był wywoływany przez niedobór składników mineralnych. Inni teoretyzują, że Pica może być specyficzną, chociaż fizjologiczną reakcją na stres.

Nie ma jednoznacznych dowodów wyjaśniających specyfikę tej choroby, ale wiadomo, że Pica jest ekstremalnie niebezpieczna dla zdrowia i chorzy jak najszybciej muszą podjąć specjalną terapię.


Zobacz także: Uzdrowił go jadowity pająk

Pan Lotito miał metodę na jedzenie swoich posiłków. Najpierw dzielił przedmioty na małe elementy, wsadzał do ust, a później popijał je olejem mineralnym i wodą. Śliski olej ułatwiał przede wszystkim przełykanie metalowych przedmiotów, które najtrudniej było rozdrabniać.

Michel Lotito umarł z przyczyn naturalnych jeden dzień przed swymi 57 urodzinami.
 

2013-10-17


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu