Trening mięśni Kegla

Czy wiesz, gdzie znajdują się mięśnie Kegla i dlaczego powinnaś je wzmocnić?

Aby je odnaleźć, połóż się wygodnie na łóżku i włóż dwa palce do pochwy. Następnie zaciśnij mięśnie tak, by poczuć ucisk na palcach. Grupa mięśniowa, która teraz pracuje to właśnie mięśnie Kegla.

Są to inaczej mięśnie przepony miedniczej, zwane też mięśniami łonowo – guzicznymi. Osłabione mięśnie Kegla mogą przyczyniać się do kłopotów podczas porodu oraz sprzyjać nieprzyjemnym dolegliwościom jak nietrzymanie moczu i opuszczanie się narządów rodnych.  Mięśnie Kegla są ważne w odczuwania satysfakcji seksualnej.


Przed i po porodzie
Lekarze zalecają wzmacnianie tych mięśni w celach profilaktycznych np. przed porodem jak i leczniczych, by zmniejszać istniejące dolegliwości jak nietrzymanie moczu.

Wystarczy kilka minut ćwiczeń dziennie. Metoda jest prosta i została opracowana przez uczonego Arnold Kegla 70 lat temu. Polega ona na ćwiczeniach zwiększających napięcie mięśni. Stosowane są dwa typy treningu Kegla.

Pierwszy polega na świadomym oddziaływaniu kobiety podczas oddawania moczu. Za każdym razem kobieta zaciska mięśnie i zatrzymuje przepływ moczu, a po krótkiej przerwie pozawala na jego wypływ. Powinna zrobić to kilkakrotnie. Po kilku tygodniach ćwiczeń kobieta potrafi obkurczać mięsień już bez potrzeby kontrolowania strumienia moczu.

Drugi typ treningu Kegla polega na tym, że kobieta wprowadza palec do waginy na głębokość kilku centymetrów, obkurcza na nim waginę przez kilka sekund w taki sposób, jakby chciała zatrzymać strumień moczu. Wykonuje to obkurczanie codziennie, kilka razy.  Po 6 – 8 tygodniach obkurczanie staje się coraz silniejsze i wyraźniejsze.


Mięśnie odpowiedzialne za wielokrotny orgazm
Panie mogą też skorzystać z nowocześniejszego rozwiązania - stymulatora mięśni przepony miednicznej SensaTone, przeznaczonego dla kobiet w każdym wieku. Jego działanie polega na przekazywaniu odpowiednio dobranych impulsów do pochwy za pomocą wewnętrznej sondy. Impulsy stymulują mięśnie do kurczenia się i rozluźniania.


Ćwiczenia mięśni Kegla warto zacząć na początku współżycia, by wzmocnić te partie mięśniowe.  To one właśnie według naukowców pozwalają kobietom przeżywać wielokrotny orgazm – rzecz nie do osiągnięcia dla mężczyzn.  Ostatnio podnoszą się głosy, że w ich przypadku także jest to możliwe, jeśli wzmocnią swoje mięśnie Kegla odpowiednimi ćwiczeniami.

2011-03-15


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu