Nie tylko woda po goleniu – kosmetyki dla mężczyzn

Woda po goleniu i dezodorant – przez całe lata były podstawowymi i jedynymi kosmetykami używanymi przez mężczyzn. Dziś oni sami szukają męskich produktów do twarzy, a rynek wychodzi im naprzeciw.

Początkowo producenci byli ostrożni, proponując kremy do twarzy w wersji unisex. Była to odpowiedź na facetów szukających w drogeriach bezzapachowych wersji kosmetyków dla kobiet. Dziś kremy do twarzy dla mężczyzn dostępne są w każdym sklepie, a ich kupowanie nie jest żadnym tabu.

 

Skin Care dla mężczyzn

Dlaczego mężczyźni potrzebują specjalnych kosmetyków? Według specjalistów ich skóra jest o 20% grubsza niż skóra kobiet, co oznacza, że potrzebują uwzględniających to kremów nawilżających i żeli do mycia twarzy. Mężczyźni mają większe pory, które w ciągu dnia gromadzą więcej kurzu i brudu. Dlatego żel przeznaczony dla kobiet jest niewystarczający, aby dokładnie oczyścić ich skórę.

 

Puder to nie ekstremum

Jednak serie kosmetyków „Skin Care” dla mężczyzn, to nie wszystko. XXI wiek przyniósł wyspecjalizowane linie MakeUp dla płci nazywanej jeszcze czasami brzydką. Kosmetologia dla mężczyzn powiela również aktualne trendy – np. produkty anti - age. Dziś nie tylko celebryta, prezenter czy model korzysta z pełnej gamy męskich kosmetyków, takich jak korektory, bronzery, maseczki, peelingi i toniki do twarzy. Powoli upowszechniają się one tak samo, jak dostępne niegdyś dla najbogatszych operacje plastyczne. Za oceanem specjaliści komentują to wprost: „Mężczyźni chcą maskować niedoskonałości. Pomysł odświeżenia cery odrobiną pudru do twarzy nie wydaje się już ekstremalny.”

 

Kupić kosmetyk nie wychodząc z domu

Ale choć na świecie wielkie sieci, jak Sephora, oferują na półkach całą gamę męskich kosmetyków, łącznie z bronzerami i maseczkami do twarzy, mężczyznom ciągle zależy na dyskrecji. W przeciwieństwie do kobiet, które uwielbiają testować kosmetyki w drogeriach, mężczyźni zrobią wszystko, by kupić kosmetyk nie wychodząc z domu. A wątpliwości rozwiewają anonimowo na forach internetowych. To w końcu o wiele mniej żenujące, niż pytanie kobiety za ladą. Szukają informacji o korektorze do brody i brwi, uczą się jak zastosować bronzer. Naprzeciw wychodzą również rozbudowane strony producentów, które zawierają szczegółowe instrukcje, jak dobrać odpowiedni odcień męskiego korektora do twarzy.

 

Luksusowa marka 4VOO

Wśród światowych gigantów produkujących kosmetyki dla mężczyzn są Clinique, Clarins i Jean Paul Gaultier. Mimo to za najbardziej ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn uznawane są produkty specjalistycznej, kanadyjskiej marki 4VOO. Od niedawna sztandarowe kosmetyki 4VOO dostępne są dla polskich mężczyzn za pośrednictwem awangardowego butiku CincoTerra.pl


- „Coraz więcej firm kosmetycznych na świecie otwiera się na mężczyzn, ale rzadko która wprowadziła zarówno serie SkinCare jak i MakeUp dla mężczyzn. Już samo to jest w 4VOO bardzo progresywne. – mówi Rafał Lipski z zespołu sklepu CincoTerra.pl. - Kosmetyki 4VOO należą do luksusowych, nie koniecznie ze względu na ceny – a ze względu na jakość. Zostały bardzo dobrze przyjęte w Kanadzie, USA, Japonii i Niemczech."


Według specjalisty z CincoTerra furorę wśród facetów w Polsce zrobią korektor Pewności Siebie, odmładzający żel pod oczy oraz… tusz do stylizacji rzęs i brwi.
 

2013-01-24


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu