Kobiece spojrzenie na seksualność cz.I

„Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety. Dobry seks może sprawić, że czują się pełne energii i wiary we własne siły.” - mówi Joanna Keszka redaktor naczelna portalu Barbarella.pl w specjalnym wywiadzie dla naszego serwisu.

Czy Polki potrafią czerpać przyjemność z seksu?


Kobiety w Polsce nie są zachęcane do odkrywania swojej seksualności, a często są wręcz zniechęcane do nadmiernego poszukiwania przyjemności w seksie. Przekaz jaki jest do nich wysyłany brzmi mniej więcej tak: „penis jest wielki i wspaniały i jeśli ci nie wystarcza, ty niedobra kobieto, to znaczy, że coś z tobą jest nie tak.”
 A prawda jest taka, że u kobiet rzadko dochodzi do orgazmu pod wpływem samej penetracji. My, kobiety lubimy czuć w sobie mężczyznę, to jest przyjemne, ale pod wpływem związanego ze stosunkiem tarcia, nie zostajemy dostatecznie pobudzone. Penetracja to świetna droga do orgazmu, ale...dla mężczyzn. Kobiety, które nie osiągają orgazmu w trakcie stosunku, nazywa się oziębłymi.  A przecież one tracą ochotę na seks, ponieważ nie przynosi im satysfakcji! To bardzo logiczna zależność. Stąd wiele kobiet czuje się rozczarowanymi seksem i próbuje go marginalizować w swoim życiu. Z drugiej strony coraz więcej Polek chce odkrywać i cieszyć się swoją seksualnością.

 

To, co mówisz o seksualności kobiet, różni się od wypowiedzi znanych seksuologów.


Seksuologia przez wiele lat była nauką zdominowaną przez mężczyzn,  więc stosowano w niej męskie normy. Dużą wagę przywiązywano do klasycznego stosunku, ponieważ służy to męskiej seksualności. Natomiast kobiety do udanego seksu potrzebują czegoś więcej: stymulacji łechtaczki, przyznania sobie prawa do przyjemności, oraz atmosfery zabawy w łóżku. Namawiam panie do rozszerzenia swojego erotycznego menu. Na portalu prezentuję różne gry i zabawy miłosne, uczę pisać scenariusze erotyczne, oprowadzam po gadżetach erotycznych stworzonych z myślą o kobietach.
 

Na seksualność patrzymy schematycznie? Ulegamy mitom?

 

Kobieca seksualność jest zbyt często poddawana patologizacji. Kiedy kobieta chce mało seksu, zaraz jest nazywana oziębłą, kiedy chce dużo seksu, podpada pod nienormalność i problemy z rozchwianiem emocjonalnym. Kobiety nie są zachęcane do akceptowania swoich zachowań seksualnych. Polkom brakuje mocnego przekazu mówiącego, że wolno im podążać za swoimi seksualnymi pragnieniami i że ich wybory seksualne należą tylko do nich i nikomu nic do tego. Za pomocą swojego portalu Barbarella.pl oraz poprzez organizowanie spotkań z kobietami, chcę uzupełnić tę lukę w dyskusji na temat seksu.

Jak seksualność wpływa na nasze zdrowie?


Seksualność ma duży wpływ na naszą kondycję zarówno psychiczną jak i fizyczną. Kiedy kobieta potrafi zadbać o swoją przyjemność w łóżku, jest to ściśle związane z jej szacunkiem do samej siebie oraz z poczuciem własnej wartości. Dążenie do orgazmów wyzwala kobiety. Dobry seks i orgazm może sprawić, że czują się pełne życia, energii i wiary we własne siły.

Kobiety, które regularnie uprawiają seks dwa lub trzy razy w tygodniu maja bardziej regularne cykle menstruacyjne (prawdopodobnie za pomocą zwiększenia poziomu testosteronu). Kolejne pożytki z regularnego seksu to lepsza płodność, mocniejsze kości, poprawa krążenia, mniejsze ryzyko wystąpienia depresji oraz mniej dolegliwości związanych z menopauzą, takich jak uderzenia gorąca.

Joanna Keszka, redaktorka naczelna Barbarella.pl, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności i samodzielności, organizatorka akcji "Dobre wibracje są dla kobiet" oraz "Sex Toy party" pierwszych w Polsce imprez dla kobiet z gadżetami erotycznymi.


Barbarella.pl – "Najseksowniejszy portal dla kobiet”


Przeczytaj drugą część wywiadu!

2011-04-11


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu