Jak zwiększyć szansę na zajście w ciążę

Pary, które podejmą decyzję o założeniu rodziny, rzadko kiedy odznaczają się cierpliwością. Oto kilka podpowiedzi, jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

Czas, jaki powinniście dać sobie na poczęcie potomka, to rok. W ciągu starań o bobasa z pewnością wiele rzeczy będzie robić bardziej świadomie. Dotyczyć do będzie również seksu. Warto odrzucić mity, które uważają pewne pozycje za bardziej sprzyjające płodności lub każą kochać się nieustannie podczas owulacji. Nie ma to większego wpływu na poczęcie. Liczy się za to jakość spermy.

Żel nawilżający dla par starających się o dziecko

Skoro mowa o fizjologii warto wspomnieć o dostępnych środkach, które są pomocne w poczęciu. Jednym z nich jest Pre – Seed, dopochwowy żel nawilżający dla par starających się o dziecko. Odpowiednie nawilżenie pochwy jest ważne zarówno z punktu widzenia satysfakcji seksualnej. Zapewnia również optymalne środowisko dla plemników, co zwiększa ich szanse na dotarcie do komórki jajowej.


Żel Pre – Seed jest bezpiecznym żelem nawilżającym. W odróżnieniu i od innych tego typu preparatów dostosowuje wartość pH do płodnego śluzu szyjki macicy. Stosując go masz pewność, że nie szkodzi plemnikom ani zarodkom, gdyż jest przebadany klinicznie i zalecany przez lekarzy parom, które chcą zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę.

Aktywne kobiety szybciej zachodzą w ciążę

Według opublikowanych niedawno badań międzynarodowej grupy naukowców na szybsze poczęcie wpływ ma również umiarkowana aktywność fizyczna.

 

Umiarkowana, czyli zajmująca nie więcej niż 5 godzin w tygodniu. Kobiety, które poświęcały tyle czasu na spacery, ćwiczenia czy pracę w ogrodzie, miały o niemal 1/5 większe szanse na poczęcie. Zasada ta nie dotyczy jednak osób ćwiczących bardziej intensywnie oraz kobiet z nadwagą i otyłością.
 

2012-04-26


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu