Dlaczego seks po menopauzie bywa lepszy, niż wcześniej?

Kobiety często słyszą o niskiej jakości życia seksualnego po menopauzie. Nie należy jednak się sugerować takimi informacjami. Niektóre wady seksu można bowiem zamienić w zalety. Seks po menopauzie może okazać się znacznie lepszy, niż bywał dotychczas. 

Niewątpliwy plus menopauzy to brak miesiączki. Seks w trakcie menstruacji nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Większość par powstrzymuje się przez te kilka dni przed zbliżeniami seksualnymi.

 

Dla kobiet niekomfortowy jest również czas przed okresem. Czują się wówczas zmęczone i podenerwowane. Dokuczają kobietom również dolegliwości fizyczne – bóle głowy oraz piersi. Po menopauzie problem ten znika. Seksem można cieszyć się zawsze, bez względu na 'fazy księżyca'.

 

Brak okresu to również brak obawy przed zajściem w ciążę. Nie ma potrzeby stosowania tabletek, wkładek czy prezerwatyw. O ile kobieta posiada stałego, wiernego partnera. Strach przed poczęciem kolejnego potomka może też wpływać negatywnie na współżycie. Kobiety nie odczuwają pełnej przyjemności i satysfakcji. Czują się spięte. Mogą się blokować. Niektóre nawet unikają seksu i bliskości. 

 

Dzieci też nie przeszkadzają w rozkoszowaniu się doznaniami seksualnymi. Potomstwo jest już niezależne. Para dojrzałych osób ma więc dla siebie mnóstwo czasu. Może skoncentrować się tylko na sobie. Seks można uprawiać w każdym pomieszczeniu w domu. Nie istnieją żadne powody do zahamowań. Jest więcej czasu na poznanie siebie i własnej seksualności. Dojrzali ludzie często mają więcej pewności siebie i samoświadomości. Wiedzą czego chcą w sypialni i nie obawiają się o tym mówić. 

 

Dojrzałe pary mają również ustabilizowaną sytuację finansową. Oznacza to więcej dochodów do dyspozycji na romantyczne kolacje i wypady. Pary są mniej zestresowane. A jak powszechnie wiadomo stres ma negatywny wpływ na popęd. Zazwyczaj osiągnęły też już pewną stabilność zawodową. Ambicje i kariera nie są już tak ważne.  

 

Oczywiście, kobieta poznaje siebie całe życie. Również po menopauzie może nie czuć się komfortowo - warto śledzić informacje w sieci, na różnych serwisach dedykowanych dla dojrzałych kobiet, jak chociażby - Polka Intymnie - Dojrzałość.

 

Seks w późniejszym wieku nie będzie taki sam, jak w młodości. Co nie oznacza, że musi być gorszy. W rzeczywistości może być lepszy niż kiedykolwiek. Kobiety są bowiem bardziej doświadczone seksualnie i posiadają większe umiejętności. Niezależność i pewność siebie, zdobyte z wiekiem są bardzo atrakcyjne dla partnera. Panie nie odczuwają też stresu z powodu ewentualnych konsekwencji. 

2013-09-23


Get the Flash Player to see this player.

Komary i zdrowie człowieka

Jedne z najbardziej znienawidzonych owadów na całym świecie – a na pewno najbardziej niewygodne dla mieszkańców Polski podczas spędzanych na świeżym powietrzu pięknych dni wiosny i lata. Komary zyskały taką złą sławę z jednego powodu. Samice tych niewielkich owadów odżywiają się wysysając krew ze zwierząt stałocieplnych oraz z ludzi.

więcej

Psychoterapia i redukcja szkód zjednoczone

W pierwszym kwartale 2012 Daily Telegraph wzbudził sensację informacją na temat nowego leku dla osób uzależnionych od alkoholu podawanego w celu redukcji ilości spożywanego alkoholu. Powołał się przy tym na eksperymentalne próby leku. Tabletka dziennie sprawiła, że osoby uzależnione zamiast wypijać ponad 80 g alkoholu piją co najwyżej 30 g dziennie. Preparatem tym okazał się nalmefen o handlowej nazwie Selincro, który już rok później trafił do europejskich aptek.

więcej

Jak godzić zdrowie z przyjemnościami?

Propaganda, która w ostatnich latach słusznie ostrzega przed konsekwencjami zażywania alkoholu sprowadziła ten napój do wspólnego kąta z wódką i spirytusem. Nie zmienia to jednak faktu, że piwo po czystej wodzie i herbacie jest nadal trzecim, najpopularniejszym napojem spożywanym na całym świecie.

więcej

Co zrobić, gdy ukąsi nas kleszcz?

Często nie wiemy, co zrobić w sytuacji, kiedy ukąsi nas kleszcz. W obawie przed boreliozą możemy swoją ignorancją skrzywdzić się jeszcze bardziej i dotkliwiej. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z Medplaneta TV.

więcej
Kontakt O nas Regulamin Miasto Video Zdrowie Styl życia Psyche Medycyna Choroby Bez Tabu